Main Menu

Archive | August, 2009

Week 16 Match Results

Prem / A Section: Cumnor Cricket Club 6 Fox Steventon 0, Steveton Sports 2 Abingdon United ‘A’ 4, Berinsfield S.C ‘A’ 4 Spread Eagle 2, Spread Eagle ‘B’ 6 Admiral Benbow 0, Tandem 3 White Hart 3. B Section: Abingdon Con Club 1 Abingdon Legion 5, White Horse ‘A’ 6 Brewery Tap 0, Red Lion ‘A’ 6 Plough Appleton 0, College Oak ‘A’ 2 Abingdon United ‘B’ 4. C Section: Abingdon United ‘C’ 2 Berinsfield S.C ‘B’ 4, Red Lion Drayton ‘B’ 0 Plough East Hendred 6, Plough Long Wittenham 2 Red Lion ‘C’ 4, Abingdon United ‘D’ 2 Eight Bells 4, Volunteer 2 Marcham Ex Service 4. D Section: Wheatsheaf Didcot 2 The Hatchett 4, Crown Didcot 2 Stanford F.C 4, Bowyers Arms 6 North Star ‘B’ 0, Flowing Well ‘A’ 3 Pack Horse 3. E Section: Vine Cumnor 4 White Horse ‘A’ 2, Spread Eagle ‘A’ 0 Barley Mow 6, Plough Appleton ‘B’ 6 Horse & Harrow 0, White Hart ‘B’ 3 Abingdon Arms 3. F Section: Brewery Tap ‘B’ 4 Cross Keys ‘C’ 2, George & Dragon 5 Kings Arms 1, Cross Keys ‘A’ 4 Old Anchor 2, Wantage Town F.C 6 Water Witch 0. G Section: North Star ‘A’ 5 The Ox ‘A’ 1, Plough Sutton Courtenay 4 The Bear North Morton 2, Cross Keys ‘B’ 4 North Star ‘C’ 2, Black Horse 2 Black Horse ‘B’ 4. H Section: Shoulder of Mutton 0 Peachcroft S.C 6, Didcot Labour Club 2 College Oak ‘B’ 4, Magic Midget ‘B’ 2 Rose & Crown 4, Crown Marcham 0 Flwoing Well ‘B’ 6. Sixers: G Barguss, D Hudson, S Fenton.
0

Week 15 Match Results

Prem / A Section: Fox Steventon 4 Tandem 2, Abingdon United ‘A’ 4 Cumnor Cricket Club 2, Steventon Sports 6 Berinsfield S.C ‘A’ 0, White Hart 0 Spread Eagle ‘B’ 6, Admiral Benbow 4 Spread Eagle 2.

B Section: Abingdon Legion 4 Dean Court 2, Plough Appleton ‘A’ 0 Abingdon Con Club 6, Red Lion ‘A’ 2 White Horse 4, Waggon & Horses 2 College Oak 4, Abingdon United ‘B’ 6 Brewery Tap ‘A’ 0.

C Section: Berinsfield S.C ‘B’ 5 Volunteer 1, Plough East Hendred 4 Abingdon United ‘C’ 2, Red Lion ‘B’ 0 Plough Long Wittenham 6, Marcham Ex Service 0 Abingdon United ‘D’ 6, Eight Bells 3 Red Lion ‘C’ 3.

D Section: The Hatchett 2 Flowing Well ‘A’ 4, Magic Midget ‘A’ 5 Wheatsheaf Didcot 1, Fox Denchworth 4 Crown Didcot 2, Pack Horse 6 Bowyers Arms 0, North Star ‘B’ 3 Stanford F.C 3.

E Section: White Horse ‘A’ 4 White Hart ‘B’ 2, Barley Mow 4 Vine Cumnor 2, Abingdon Arms 2 Plough Appleton ‘B’ 4, Horse & Harrow 2 The Chequers Charney Bassett 4.

F Section: Kings Arms 0 Wantage Town F.C 6, Cross Keys ‘C’ 4 George & Dragon 2, Brewery Tap ‘B’ 2 Fitzharris Arms 4, Water Witch 3 Cross Keys ‘A’ 3, Anchor 5 Cross Keys Wallingford 1.

G Section: Bear North Morton 0 North Star ‘A’ 6, North Star ‘C’ 1 Red Lion ‘D’ 5.

H Section: Peachcroft S.C 2 Crown Marcham 4, College Oak ‘B’ 4 Shoulder of Mutton 2, Rose & Crown 6 Plough Hanney 0. Sixers: N Biggs, P Wright, G Holder.

0

Week 14 Match Results

Prem / A Section: Spread Eagle ‘B’ 3 Fox Steventon ‘A’ 3, Tandem 1 Abingdon United ‘A’ 5, Cumnor Cricket Club 4 Steventon Sports 2, Berinsfield S.C ‘A’ 2 Admiral Benbow 4, Spread Eagle 1 White Hart 5.

B Section: College Oak 4 Abingdon Legion 2, Dean Court 6 Plough Appleton 0, White Horse 2 Abingdon United ‘B’ 4, Brewery Tap 0 Waggon & Horses 6.

C Section: Abingdon United ‘D’ 5 Berinsfield S.C 1, Volunteer Grove 1 Plough East Hendred 5, Abingdon United ‘C’ 6 Red Lion Drayton ‘B’ 0, Plough Long Wittenham 4 Eight Bells 2, Red Lion ‘C’ 6 Marcham Ex Servicemens 0.

D Section: Bowyers Arms 2 The Hatchett 4, Flowing Well 6 Magic Midget 0, Wheatsheaf Didcot 0 Fox Denchworth 6, Stanford F.C 4 Pack Horse 2.

E Section: Plough Appleton ‘B’ 2 White Horse 4, White Hart 2 Barleymow 4, Vine Cumnor 4 Spread Eagle 2, Chequers Charney Bassett 6 Abingdon Arms 0.

F Section: Cross Keys ‘A’ 2 Kings Arms 4, Wantage Town F.C 6 Cross Keys ‘C’ 0, George & Dragon 3 Brewery Tap 3, Fitzharris Arms 1 Old Anchor 5, Cross Keys Wallingford 0 Water Witch 6.

G Section: Cross Keys Abingdon 5 Th e Ox 1, Black Horse 1 Bear North Morton 5, North Star 5 Plough Sutton 1.

H Section: Crown Marcham 0 College Oak 6, Shoulder Of Mutton 3 Didcot Labour 3. Sixers: G Barguss, B Parker, P Barrett.

0

Week 13 Match Results

Prem / A Section: Steventon Sports 6 Tandem 0, Cumnor Cricket Club 4 Berinsfield S.C ‘A’ 2, White Hart 6 Admiral Benbow 0, Fox Steventon 4 Spread Eagle 2, Abingdon United ‘A’ 1 Spread Eagle ‘B’ 5. B Section: Abingdon Legion 6 Brewery Tap 0, Abingdon Con Club 4 White Horse 2, Waggon & Horses 3 Abingdon United ‘B’ 3, Plough Appleton 0 College Oak ‘A’ 6, Red Lion Drayton ‘A’ 6 Dean Court 0. C Section: Plough East Hendred 4 Abingdon United ‘D’ 2, Berinsfield S.C ‘B’ 4 Red Lion Drayton ‘C’ 2, Abingdon United ‘C’ 5 PLough Long Wittenham 1, Marcham Ex Service 2 Eight Bells 4. D Section: Magic Midget 6 Boyers Arms 0, Fox Denchworth 2 Flwong Well 4, Pack Horse 4 North Star ‘B’ 2, The Hatchett 3 Stanford F.C 3. E Section: White Horse 6 Chequers Charney Bassett 0, Barley Mow 4 Plough Appleton ‘B’ 2, Abingdon Arms 6 Horse & Harrow 0, Spread Eagle ‘A’ 6 White Hart ‘B’ 0. F Section: George & Dragon 6 Fitzharris Arms 0, Water Witch Didcot 4 Old Anchor 2, Kings Arms 6 Cross Keys Wallingford 0, Brewery Tap ‘B’ 3 Wantage Town F.C 3, Cross Keys Abingdon ‘C’ 4 Cross Keys Abingdon ‘A’ 2. G Section: Ox 4 Red Lion Drayton ‘D’ 2, Bear North Morton 6 Cross Keys Abingdon ‘B’ 0, PLough Sutton Courtenay 0 Black Horse 6, Black Horse ‘B’ 0 North Star ‘C’ 6. H Section: Peachcroft S.C 2 Plough Hanney 4, College Oak ‘B’ 3 Magic Midget ‘B’ 3, Flwong Well ‘B’ 6 Rose & Crown 0. Sixers: A Stoter, I Brook, C Brooks

0