Main Menu

Archive | June, 2010

Week 8 – 23rd June 2010

Prem / A Section: Abingdon united ‘A’ 4 steventon Sports 2, Spread Eagle ‘B’ 2 Berinsfield S.C ‘A’ 4, Cumnor Cricket Club 6 Spread Eagle 0, Tandem 4 Abingdon Legion 2, Red Lion Drayton ‘A’ 2 Fox Steventon 4.

B Section: Abingdon United ‘B’ 6 Red Lion ‘C’ 0, White Horse 0 Plough East Hendred 6, Berinsfield S.C ‘B’ 1 Admial Benbow 5, College Oak ‘A’ 6 Abingdon United ‘D’ 0, White Hart 4 Abingdon Con Club 2.

C Section: Brewery Tap ‘A’ 3 Eight Bells ‘A’ 3, Plough Long Wittenham 6 Magic Midget ‘A’ 0, Fox Denchworth 6 White Horse ‘A’ 0, Waggon & Horses 4 Abingdon United ‘C’ 2, The Hatchett 6 Flwoingwell ‘A’ 0.

D Section: Bowyers Arms 2 Barley Mow 4, Volunteer Grove 0 Vine Cumnor 6, Pack Horse 4 Abingdon Arms 2, Dean Court 5 Wheatsheaf Didcot 1.

E Section: Chequers Charney Bassett 4 White Hart ‘B’ 2, North Star ‘A’ 6 Brewery Tap ‘B’ 0, Eight Bells ‘B’ 0 North Star ‘C’ 6.

F Section: Magic Midget ‘B’ 1 Plough Sutton 5, Crown Didcot 6 Black Horse ‘B’ 0, Red Lion ‘B’ 4 Plough Appleton 2.

G Section: Didcot Con Club 5 Morning Star 1, Cross Keys Wallingford 6 Crown Marcham 0, Water Witch 6 Cross Keys ‘B’ 0, Steventon Sports ‘B’ 5 College Oak ‘B’ 1.

H Section: Shoulder of Mutton 0 Good Lake Arms 6, Fleur De Lys 6 Shears 0, North Star ‘D’ 0 G.W.S.C 6, Fitzharris Arms 5 Didcot Labour Club 1. Sixes: J Simmons, M Phillips

0

Week 7 – 16th June 2010

Prem / A Section: Steventon Sports 4 Spread Eagle ‘B’ 2, Fox Steventon 2 Abingdon United ‘A’ 4, Abingdon Legion 6 Red Lion Drayton ‘A’ 0, Berinsfield S.C ‘A’ 0 Cumnor Cricket Club 6. B Section: Red Lion ‘C’ 2 White Horse 4, Abingdon Con Club 4 Abingdon United ‘B’ 2, Abingdon United ‘D’ 2 White Hart 4, Admiral Benbow 1 College Oak ‘A’ 5, Plough East Hendred 3 berinsfield S.C ‘B’ 3. C Section: Eight Bells ‘A’ 0 Plough Long Wittenham 6, Flwoing Well ‘A’ 2 Brewery Tap ‘A’ 4, Abingdon United ‘C’ 5 The Hatchett 1, White Horse ‘A’ 3 Waggon & horses Southmoor 3. D Section: Barley Mow 4 Volunteer Grove 2, North Star ‘B’ 4 Bowyer Arms 2, Abingdon Arms 4 Dean Court 2, Vine Cumnor 5 Pack Horse 1. E Section: North Star ‘C’ 2 Chequers Charney Bassett 4, Brewery Tap ‘B’ 2 Eight Bells ‘B’ 4, Old Anchor 4 North Star ‘A’ 2. F Section: Ox 4 Spread Eagle ‘A’ 2, Plough Appleton 2 Black Horse ‘A’ 4, Black Horse ‘B’ 3 Red Lion ‘B’ 3, Plough Sutton 4 Crown Didcot 2. G Section: Red Lion ‘D’ 2 Didcot Con Club 4, College Oak ‘B’ 0 Cross Keys ‘C’ 6, Cross Keys ‘B’ 0 Steventon Sports ‘B’ 6, Crown Marcham 4 Water Witch 2, Morning Star 4 Cross Keys Wallingford 2. H Section: Plough Inn Hanney 4 Shoulder of Mutton 2, G.W.S.C 0 Fitzharris Arms 6, Shears Wantage 3 North Star ‘D’ 3, Good Lake Arms 4 Fleur De Lys 2. Sixes: D Brown, B Moody.

0

Week 6 – 9th June 2010

Prem / A Section: Spread Eagle ‘B’ 2 Fox Steventon 4, Cumnor Cricket Club 6 Steventon Sports 0, Tandem 2 Berinsfield S.C ‘A’ 4, Abingdon Legion 4 Spread Eagle 2, Red Lion Drayton ‘A’ 0 Abingdon United ‘A’ 6. B Section: Berinsfield S.C ‘B’ 6 Red Lion ‘C’ 0, White Horse 4 ABingdon Con Club 2, College Oak ‘A’ 6 Plough East Hendred 0, Abingdon United ‘D’ 2 Admiral Benbow 4, White Hart 3 ABingdon United ‘B’ 3. C Section: Plough Long Wittenham 6 Flwoing Well 0, Fox Denchworth 4 Eight Bells ‘A’ 2, Waggon & Horse Southmoor 4 Magic Midget 2, Abingdon United ‘C’ 5 White Horse ‘A’ 1. D Section: Volunteer Grove 1 North Star ‘B’ 5, Pack Horse 2 Barley Mow 4, Dean Court 2 Vine Cumnor 4, Wheatsheaf Didcot 2 Abingdon Arms 4. E Section: Stanford F.C 4 North Star ‘C’ 2, Harwell Legion 6 White Hart ‘B’ 0, Eight Bells ‘B’ 5 Chequers Charney Bassett 1. F Section: Magic Midget ‘B’ 2 Ox Abingdon 4, Black Horse ‘B’ 2 Plough Sutton 4, Red Lion ‘B’ 4 Black Horse 2. G Section: Didcot Con Club 4 College OAk ‘B’ 2, Water Witch 2 Morning Star 4, Cross Keys ‘B’ 1 Crown Marcham 5. H Section: Shoulder of Mutton 2 Didcot Labour Club 4, Fleur De Leys 5 Plough Hanney 1, North Star ‘D’ 1 Good Lake Arms 5, Fitzharris Arms 6 Rose & Crown 0. Sixes: P Song 2, S Humphries, G Gibbard, J Fletcher, B Parker.

0

Week 5 – 2nd June 2010

Prem / A Section: Steventon Sports 4 Tandem 2, Fox Steventon 2 Cumnor Cricket Club 4, Abingdon United ‘A’ 6 Spread Eagle ‘B’ 0, Berinsfield S.C ‘A’ 4 Abingdon Legion 2. B Section: Red Lion Drayton ‘C’ 2 College Oak ‘A’ 4, Abingdon Con Club 6 Berinsfield S.C ‘B’ 0, Abingdon United ‘B’ 5 White Horse 1, Admiral Benbow 4 White Hart 2, Plough East Hendred 0 Abingdon United ‘D’ 6. C Section: Eight Bells ‘A’ 3 Waggon & Horses Southmoor 3, Flowing Well ‘A’ 4 Fox Denchworth 2, Brewery Tap ‘A’ 2 Plough Long Wittenham 4, White Horse ‘A’ 4 The Hatchett 2, Magic Midget 4 Abingdon United ‘C’ 2. D Section: Barley Mow 5 Dean Court 1, North Star ‘B’ 6 Pack Horse 0, Bowyers Arms 1 Volunteer Grove 5, Vine Cumnor 3 Wheatsheaf Didcot 3. E Section: North Star ‘C’ 2 Harwell Legion 4, Chequers Charney Bassett 2 Stanford F.C 4, Old Anchor 4 Eight Bells ‘B’ 2. F Section: Ox Abingdon 1 Crown Didcot 5, Plough Appleton 2 Magic Midget ‘B’ 4, Black Horse ‘A’ 2 Spread Eagle ‘A’ 4, Plough Sutton 3 Red Lion ‘B’ 3. G Section: Red Lion ‘D’ 2 Water Witch 4, College Oak ‘B’ 4 Cross Keys Wallingford 2, Cross Keys ‘C’ 6 Didcot Con Club 0, Crown Marcham 0 Steventon Sports ‘B’ 6, Morning Star 2 Cross Keys ‘B’ 4. H Section: Plough Hanney 2 North Star ‘D’ 4, Didcot Labour Club 4 Fleur De Lys 2, Rose & Crown 3 Shoulder of Mutton 3, Shears Wantage 2 Fitzharris Arms 4, Good Lake Arms 3 G.W.S.C Didcot 3. Sixes: D Butler, N Weston.

0