Main Menu

Archive | July, 2010

Week 12 – 21st July 2010

Prem / A Section: Spread Eagle 4 Steventon Sports 2, Abingdon Legion 0 Fox Steventon 6, Tandem 0 Abingdon United ‘A’ 6, Cumnor Cricket Club 6 Spread Eagle ‘B’ 0, Red Lion Drayton ‘A’ 4 Berinsfield S.C ‘A’ 2.

B Section: Admiral Benbow 2 Red Lion ‘C’ 4, Abingdon United ‘D’ 0 Abingdon Con Club 6, College Oak ‘A’ 4 Abingdon United ‘C’ 2, Berinsfield S.C ‘B’ 6 White Horse 0, White Hart 6 Plough East Hendred 0.

C Section: White Horse ‘A’ 6 Eight Bells ‘A’ 0, Abingdon United ‘C’ 2 Flwoing Well ‘A’ 4, Waggon & Horses Southmoor 6 Brewery Tap ‘A’ 0, Fox Denchworth 6 Plough Long Wittenham 0.

D Section: Abingdon Arms 2 Barley Mow 4, Wheatsheaf Didcot 4 North Star ‘B’ 2, Dean Court 6 Bowyers Arms 0, Pack Horse 3 Volunteer Grove 3.

E Section: Old Anchor 6 White Hart ‘B’ 0, Brewery Tap ‘B’ 0 North Star ‘C’ 6, North Star ‘A’ 0 Chequers Charney Bassett 6, Harwell Legion 3 Stanford F.C 3.

F Section: Plough Sutton 4 Ox 2, Black Horse Hanney ‘B’ 2 Plough Appleton 4, Crown Didcot 6 Blak Horse Hanney ‘A’ 0.

G Section: Crown Marcham 4 Red Lion ‘D’ 2, Cross Keys Abingdon ‘B’ 2 College Oak ‘B’ 4, Water Witch 0 Cross Keys ‘C’ 6, Cross Keys Wallingford 2 Didcot Con Club 4, Steventon Sports ‘B’ 6 Morning Star 0.

H Section:Shears 0 Plough Inn Hanney 6, G.W.S.C Didcot 0 Didcot Labour Club 6, North Star ‘D’ 0 Rose & Crown 6, Fleur De Lys 6 Shoulder of Mutton 0.

0

Week 11 – 14th July 2010

Prem / A Section: Spread Eagle ‘B’ 0 Tandem 6, Abingdon United ‘A’ 4 Abingdon Legion 2, Steventon Sports 6 Berinsfield S.C ‘A’ 0, Cumnor Cricket Club 4 Red Lion ‘A’ 2.

B Section: White Horse 2 College Oak ‘A’ 4, Abingdon United ‘D’ 2, Abingdon Con Club 5 Admiral Benbow 1, Red Lion ‘C’ 3 Plough East Hendred 3, Berinsfield S.C ‘B’ 4 White Hart 2.

C Section: Plough long Wittenham 3 Waggon & horses Southmoor 3, Brewery Tap ‘A’ 1 Abingdon United ‘C’ 5, Flowing Well 2 White horse ‘A’ 4, Fox Denchworth 5 The Hatchett 1.

D Section: Volunteer Grove 2 Dean Court 4, Bowyers Arms 0 Wheatsheaf Didcot 6, North Star ‘B’ 5 Abingdon Arms 1, Barley Mow 2 Vine Cumnor 4.

E Section: Stanford F.C 4 North Star ‘A’ 2, Chequers Charney Bassett 4 Brewery Tap ‘B’ 2, North Star ‘C’ 0 Old Anchor 6, Harwell Legion 6 Eight Bells ‘B’ 0.

F Section: Black Horse Hanney ‘A’ 6 Black Horse Hanney ‘B’ 0, Plough Appleton 2 Plough Sutton 4, Magic Midget 0 Red Lion ‘B’ 6.

G Section: Didcot Con Club 6 Water Witch 0, College Oak ‘B’ 3 Crown Marcham 3, Red Lion ‘D’ 4 Morning Star 2.

H Section: Shoulder of Mutton 0 North Star ‘D’ 6, Rose & Crown 2 G.W.S.C 4, Didcot Labour Club 6 Shears Didcot 0, Fleur De Lys 2 Fitzharris Arms 4. Sixes: L Clapton, S Martin, D Justice

0

Week 10 – 7th July 2010

Prem / A Section: Fox Steventon 5 Steventon Sports 1, Abingdon United ‘A’ 6 Berinsfield S.C ‘A’, Spread Eagle ‘B’ 2 Spread Eagle 4, Cumnor Cricket Club 4 Abingdon Legion 2, Red Lion Drayton ‘A’ 0 Tandem 6.

B Section: Berinsfield S.C ‘B’ 2 Abingdon United ‘D’ 4, White Hart 3 College Oak ‘A’ 3, White Horse 2 Admiral Benbow 4, Abingdon United ‘B’ 6 Plough East Hendred 0.

C Section: Flowing Well 6 Eight Bells ‘A’ 0, Brewery Tap ‘A’ 4 Magic Midget 2, Plough Long Wittenham 4 White Horse 2, Fox Denchworth 0 Abingdon United ‘C’ 6, The Hatchett 0 Waggon & Horses Southmoor 6.

D Section: north Star ‘B’ 4 Barley Mow 2, Pack Horse 2 Wheatsheaf Didcot 4, Volunteer 6 Abingdon Arms 0, Bowyers Arms 0 Vine Cumnor 6.

E Section: North Star ‘C’ 0 White Hart 6, Stanford F.C 2 Old Anchor 4, Harwell Legion 2 Brewery Tap ‘B’ 4, Eight Bells ‘B’ 0 North Star ‘A’ 6.

F Section: Spread Eagle ‘A’ 0 Plough Sutton Courtenay 6, Red Lion Drayton ‘B’ 3 Crown Didcot 3, Plough Appleton 5 Ox Abingdon 1, Magic Midget ‘B’ 1 Black Horse ‘B’ 5.

G Section: College Oak ‘B’ 2 Red Lion Drayton ‘D’ 4, Cross Keys Wallingford 4 Cross Keys ‘B’ 2, Steventon Sports ‘B’ 6 Water Witch 0, Didcot Con Club 2 Crown Marcham 4.

H Section: Didcot Labour Club 4 Plough Inn 2, Fitzharris Arms 4 North Star ‘D’ 2, Fleur De Lys 3 G.W.S.C 3, Rose & Crown 3 Good Lake Arms 3. Sixes: D Hudson

0

Week 9 – 30th June 2010

Prem / A Section: Steventon Sports 6 Red Lion ‘A’ 0, Fox Steventon 4 Berinsfield S.C ‘A’ 2, Abingdon United ‘A’ 6 Spread Eagle 0, Spread Eagle ‘B’ 6 Abingdon Legion 0, Cumnor Cricket Club 2 Tandem 4.

B Section: Red Lion ‘C’ 2 White Hart 4, Abingdon Con Club 3 Plough East Hendred 3, Abingdon United ‘B’ 5 Admiral Benbow 1, White Horse 4 Abingdon United ‘D’ 2, Berinsfield S.C ‘B’ 4 College Oak ‘A’ 2.

C Section: FlowingWell ‘A’ 6 Magic Midget ‘A’ 0, Brewery Tap ‘A’ 4 White Horse 2, Plough Long Wittenham 4 Abingdon United ‘C’ 2, Fox Denchworth 1 Waggon & Horses 5.

D Section: North Star ‘B’ 2 Vine Cumnor 4, Bowyers Arms 5 Abingdon Arms 1, Pack Horse 2 Dean Court 4, Volunteer Grove 4 Wheatsheaf Didcot 2.

E Section: White Hart ‘B’ 1 Eight Bells ‘A’ 5, Chequers Charney Bassett 2 Old Anchor 4, Stanford F.C 3 Brewery Tap ‘B’ 3, Harwell Legion 4 North Star ‘A’ 2.

F Section: The Ox 0 Red Lion ‘B’ 6, Black Horse ‘A’ 6 Plough Sutton 0, Spread Eagle 0 Black Horse ‘B’ 6, Magic Midget ‘B’ 1 Crown Didcot 5.

G Section: Red Lion ‘D’ 0 Steventon Sports ‘B’ 6, College Oak ‘B’ 4 Morning Star 2, Cross Keys ‘A’ 1 Crown Marcham 5, Didcot Con Club 4 Cross Keys ‘B’ 2, Cross Keys Wallingford 5 Water Wtch 1.

H Section: Plough Hanney 4 Fitzharris Arms 2, Rose & Crown 4 The Shears 2, Shoulder of Mutton 6 G.W.S.C 0, Fleur De Lys 6 North Star ‘D’ 0. Sixes: M Sheridan, J Gapper, P Longford, B Merchant.

0