Main Menu

Archive | August, 2010

Week 16 – 18th August 2010

Prem / A Secton: Cumnor Cricket Club 3 Berinsfield S.C ‘A’ 3, Spread Eagle ‘B’ 5 Steventon Sports 1, Tandem 4 Spread Eagle 2, Red Lion ‘A’ 2 Abingdon Legion 4, Abingdon United ‘A’ 2 The Fox 4.

B Section: White Hart 6 Abingdon United ‘D’ 0, White Horse 2 Red Lion ‘C’ 4, Abingdon United ‘B’ 6 Abingdon Con Club 0, College Oak ‘A’ 6 Admiral Benbow 0.

C Section: Fox Denchworth 4 Magic Midget 2, Brewery Tap ‘A’ 3 Flowing Well 3, Plough Long Wittenham 6 Eight Bells 0, The Hatchett 2 Abingdon United ‘C’ 4, Waggon & Horses Southmoor 6 White Horse 0.

D Section: Dean Court 2 Abingdon Arms 4, Bowyers Arms 0 North Star 6, Pack Horse 4 Vine Cumnor 2, Volunteer 2 Barley Mow 4.

E Section: Stanford F.C 6 White Hart ‘A’ 0, Eight Bells ‘B’ 4 Brewery Tap ‘B’ 2, North Star ‘A’ 4 Old Anchor 2, Chequers Charney Bassett 4 North Star ‘C’ 2.

F Section: Spread Eagle ‘A’ 4 Ox 2, Black Horse ‘A’ 2 Plough Appleton 4, Red Lion ‘B’ 4 Black Horse ‘B’ 2.

G Section: Steventon Sports ‘B’ 6 Cross Keys ‘B’ 0, Didcot Con Club 5 Red Lion ‘D’ 1, Cross Keys ‘C’ 3 College Oak ‘B’ 3, Water Witch 4 Crown Marcham 2.

H Section: Shoulder of Mutton 4 Plough Inn 2, Fleur De Lys 4 GoodLake Arms 2, Rose & Crown 2 Didcot Labour Club 4, North Star ‘D’ 3 Shears Wantage 3. Sixes: A Woolloff, G Brown, C East, P Song, D Davies, I Morrison.

0

Week 15 – 11th August 2010

Prem / A Section: Steventon Sports 0 Cumnor Cricket Club 6, Fox Steventon 4 Spread Eagle 2, Berinsfield S.C ‘A’ 1 Tandem 5, Spread Eagle 4 Abingdon Legion 2, Abingdon United ‘A’ 5 Red Lion ‘A’ 1. B Section: Abingdon Con Club 3 White Horse 3, Red Lion ‘C’ 2 Berinsfield S.C ‘B’ 4, Plough East Hendred 6 College Oak ‘A’ 0, Abingdon United ‘B’ 5 White Hart 1. C Section: Flowing Well ‘A’ 3 Plough Long Wittenham 3, Magic Midget ‘A’ 2 Waggon & Horses Southmoor 4, Eight Bells 4 Fox Denchworth 2, White Horse ‘A’ 2 Abingdon United ‘C’ 4. D Section: North Star ‘B’ 4 Volunteer Grove 2, Barley Mow 6 Pack Horse 0, Vine Cumnor 0 Dean Court 6, Abingdon Arms 2 Wheatsheaf Didcot 4. E Section: North Star ‘C’ 6 Stanford F.C 0, White Hart ‘B’ 3 Harwell Legion 3, Old Anchor 3 Brewery Tap ‘B’ 3, Chequers Charney Bassett 4 Eight Bells 2. F Section: Plough Appleton 2 Spread Eagle ‘A’ 4, Ox 4 Magic Midget ‘B’ 2, Plough Sutton 2 Black Horse ‘B’ 4, Black Horse ‘A’ 3 Red Lion ‘B’ 3. G Section: College Oak ‘B’ 5 Didcot Con Club 1, Red Lion ‘D’ 6 Cross Keys Wallingford 0, Morning Star 5 Water Witch 1, Crown Marcham 2 Cross Keys ‘B’ 4, Cross Keys ‘C’ 5 Steventon Sports ‘B’ 1. H Section: Didcot Labour Club 6 Shoulder of Mutton 0, Plough Inn 4 Fleur De Lys 2, Good Lake Arms 0 North Star ‘D’ 6, Shears Wantage 0 G.W.S.C 6, Rose & Crown 4 Fitzharris Arms 2. Sixes: D Sapey, G Brown, N Nuttall, M Christopher, J Maloney, N Bennett, T Ward.

0

Week 14 – 4th August 2010

Prem / A Section: Spread Eagle ‘B’ 2 Abingdon United ‘A’ 4, Cumnor Cricket Club 4 Fox Steventon 2, Abingdon legion 5 Berinsfield S.C ‘A’ 1, Red Lion ‘A’ 4 Spread Eagle 2.

B Section: white Horse 1 Abingdon United ‘B’ 5, Berinsfield S.C ‘B’ 0 Abingdon Con Club 6, Abingdon United ‘D’ 4 Plough East Hendred 2, White Hart 4 Admiral Benbow 2, College Oak ‘A’ 4 Red Lion ‘C’ 2.

C Section: Plough Long Wittenham 4 Brewery Tap ‘A’ 2, Fox Denchworth 0 Flwoing Well ‘A’ 6, Waggon & Horses Southmoor 4 Eight Bells ‘A’ 2, Abingdon United ‘C’ 3 Magic Midget ‘A’ 3, The Hatchett 5 White Horse ‘A’ 1.

D Section: Volunteer Grove 6 Bowyers Arms 0, Pack Horse 2 North Star ‘B’ 4, Dean Court 4 Barley Mow 2, Wheatsheaf Didcot 1 Vine Cumnor 5.

E Section: Stanford F.C 0 Chequers Charney Bassett 6, Harwell Legion 4 North Star ‘C’ 2, North Star ‘A’ 2 White Hart ‘B’ 4, Eight Bells ‘B’ 2 Old Anchor 4.

F Section: Magic Midget ‘B’ 1 Plough Appleton 5, Crown Didcot 6 Ox Abingdon 0, Red Lion ‘B’ 6 Plough Sutton 0, Spread Eagle ‘A’ 1 Black Horse Hanney ‘A’ 5.

G Section: Didcot Con Club 6 Cross Keys ‘C’ 0, Cross Keys Wallingford 2 College Oak ‘B’ 4, Steveton Sports ‘B’ 3 Crown Marcham 3, Water Witch 1 Red Lion ‘D’ 5, Cross Keys ‘B’ 2 Morning Star 4.

H Section: North Star ‘D’ 3 Plough Inn Hanney 3, G.W.S.C Didcot 5 Goodlake Arms 1, Fitzharris Arms 6 Shears Wantage 0. Sixes: R Livett, D Butler, C East, T Absolom.

0

Week 13 – 28th July 2010

Prem / A Section: Steventon Sports 6 Abingdon Legion 0, Abingdon United ‘A’ 2 Cumnor Cricket Club 4, Fox Steventon 4 Tandem 2, Berinsfield S.C ‘A’ 0 Spread Eagle 6, Spread Eagle ‘B’ 6 Red Lion ‘A’ 0.

B Section: Abingdon Con Club 4 College Oak ‘A’ 2, Abingdon United ‘B’ 4 Berinsfield S.C ‘B’ 2, White Horse 2 White Hart 4, Plough East hendred 2 Admiral Benbow 4, Red Lion ‘C’ 2 Abingdon United ‘D’ 4.

C Section: Eight bells 0 Abingdon United ‘C’ 6, Flowing Well ‘A’ 2 Waggon & Horses Southmoor 4, Brewery Tap ‘A’ 2 Fox Denchworth 4, Plough Long Wittenham 4 The Hatchett 2, Magic Midget 2 White Horse 4.

D Section: Barley Mow 6 Wheatsheaf Didcot 0, North Star ‘B’ 3 Dean Court 3, The Vine 2 Abingdon Arms 4.

E Section: North Star ‘C’ 3 North Star ‘A’ 3, Chequers Charney Bassett 3 Harwell Legion 3, White Hart ‘B’ 4 Brewery Tap ‘B’ 2, Stanford F.C 5 Eight Bells ‘B’ 1.

F Section: The Ox 4 Black Horse ‘B’ 2, Plough Appleton 4 Crown Didcot 2, Black Horse ‘A’ 4 Magic Midget ‘B’ 2.

G Section: Cross Keys ‘C’ 4 Cross Keys Wallingford 2, Morning Star 6 Crown Marcham 0, Red Lion ‘D’ 4 Cross Keys ‘B’ 2.

H Section: Plough Hanney 4 G.W.S.C Didcot 2, Rose & Crown 2 Fleur De Lys 4, Shoulder of Mutton 0 Fitzharris Arms 6, Good lake Arms 3 Shears 3, Didcot Labour Club 2 North Star ‘D’ 4. Sixes: T Barrett, K Smith

0