Section Scores

This shows you the 10 players with the Top Dolls in each Section.

Premier SectionTOTPLDAVG
Dave Dix Abingdon United B 95 7 4.52
Leigh Clapton Abingdon United B 86 8 3.58
David Hudson Spread Eagle 84 8 3.50
Barry Parker Abingdon United B 82 8 3.42
Michael Phillips Spread Eagle 81 8 3.38
Scott Humphries Spread Eagle 74 8 3.08
Paul Longford Tandem 73 8 3.04
John Simmons Spread Eagle 73 7 3.48
Nick Biggs Tandem 73 8 3.04
Ian Brook Spread Eagle B 69 8 2.88
A SectionTOTPLDAVG
Phil Soden College Oak A 67 8 2.79
Steve Martin Abingdon Con Club 66 8 2.75
Robert Chambers Hart Harwell A 63 8 2.63
Paul Stone Plum Pudding 60 8 2.50
David Harris Abingdon Con Club 58 8 2.42
Ken Fisher Plum Pudding 57 7 2.71
Alan Gregory Abingdon Con Club 57 7 2.71
Andy Shipman Plum Pudding B 55 7 2.62
Kevin Chapman College Oak A 54 7 2.57
Paul Leach Hart Harwell A 54 7 2.57
B SectionTOTPLDAVG
Bob Glen SITV FC 69 8 2.88
Mike Greenaway Berinsfield SC B 69 8 2.88
Danny Hamilton The Vine Cumnor 62 8 2.58
Dean Bowler Red Lion Drayton A 62 7 2.95
Steve Champ Abingdon RBL @Ab.Utd.FC 57 8 2.38
Rod Bumpass Berinsfield SC B 57 8 2.38
Stephen J Fisher Royal Oak Didcot 55 8 2.29
Philip Butler Fox Denchworth B 54 7 2.57
Paul Ealey Abingdon RBL @Ab.Utd.FC 53 7 2.52
Mark Rusher Royal Oak Didcot 52 8 2.17
C SectionTOTPLDAVG
Tony Barrett Abingdon Con Club A 63 8 2.63
Colin Kilpin The Bell Grove 63 8 2.63
Denis Mulford Plough East Hendred 61 8 2.54
Si Skelly Fleur De Lys 59 8 2.46
Mick Neal Abingdon Con Club A 54 8 2.25
Steven Soden The Grapes 52 6 2.89
Terence Benfield Brewery Tap A 51 8 2.13
Charlie East Plough East Hendred 50 8 2.08
Derek Fitzgerald Spread Eagle D 49 8 2.04
David Taylor The Bell Grove 49 8 2.04
D SectionTOTPLDAVG
Jimmy Lister North Star A 58 8 2.42
Darren Bennett Wheatsheaf Didcot A 57 7 2.71
Dave Collett The Plough Long Wittenham 56 8 2.33
Jamie Harris Bear and Ragged Staff 56 7 2.67
Gary Holland FMSSC Morning Star 55 7 2.62
Geoff Lee Berinsfield SC C 54 7 2.57
Billy Collett The Plough Long Wittenham 53 8 2.21
Bob Parry Bowyer Arms 51 7 2.43
Andrew Wilson The Plough Long Wittenham 50 8 2.08
Mark Johnson Berinsfield SC C 50 7 2.38
E SectionTOTPLDAVG
Dennis Forbes-Smith Waggon and Horses A 56 8 2.33
Lee Brown Saxton Rovers 53 8 2.21
Matt Cook Boundary House 46 8 1.92
Andrew Molton Waggon and Horses A 46 5 3.07
Richard Beazley Waggon and Horses A 45 8 1.88
Doug Bosley Harwellian B 44 7 2.10
Clive Milligan Boundary House 43 8 1.79
Ady Bolton Wheatsheaf Drayton 42 8 1.75
Neil Allen Wheatsheaf Drayton 42 7 2.00
Shaun Lamble Black Horse East Hanney 42 8 1.75
F SectionTOTPLDAVG
Steve Cooper Wantage Town FC 52 8 2.17
Neil Ford White Horse B 47 7 2.24
Dale Oram Old Anchor A 44 8 1.83
Carl Jefferies Ladygrove A 43 8 1.79
Tyrone McGill Ladygrove A 41 8 1.71
Richard Selby College Oak 40 6 2.22
Wayne Robins RAL Sec Soc 37 6 2.06
Reece Boyle Ladygrove A 36 8 1.50
Geoff Smith College Oak 35 6 1.94
Rachel Bishop Old Anchor A 30 8 1.25