Section Scores

This shows you the 10 players with the Top Dolls in each Section.

Premier SectionTOTPLDAVG
Barry Parker Abingdon UTD B 66 6 3.67
Mick Phillips Spread Eagle 61 6 3.39
Dave Hudson Spread Eagle 59 6 3.28
Dave Davies Abingdon UTD B 59 6 3.28
Paul Barrett Abingdon UTD B 58 6 3.22
John Simmons Spread Eagle 56 5 3.73
Brian Moody Steventon Sports A 56 6 3.11
Graham Brown Spread Eagle 56 6 3.11
Dave Dix Abingdon UTD B 52 4 4.33
Tom Lach Abingdon UTD B 52 6 2.89
A SectionTOTPLDAVG
Phil Adams Plum Pudding 66 6 3.67
Geoffrey Lee Berinsfield A 62 6 3.44
Stuart Wilson Berinsfield A 56 7 2.67
Dave Butler Tandem 53 6 2.94
ken Fisher Plum Pudding 51 6 2.83
Nick Biggs Tandem 50 6 2.78
Anton Woolloff Plum Pudding 47 6 2.61
Malcolm Jones Berinsfield A 46 7 2.19
David Bradshaw Hart Harwell A 46 6 2.56
Jonathan Warrell Abingdon United C 46 7 2.19
B SectionTOTPLDAVG
Daniel Hamilton The Vine 59 7 2.81
Dean Bowler Red Lion Drayton A 58 5 3.87
Andrew Wilson The Plough Long Wittenham 48 6 2.67
Shaun Gilsenan The Grapes A 47 6 2.61
Andy Shipman Plum Pudding B 47 5 3.13
Alan Gregory Abingdon Con Club B 46 6 2.56
Rod Bumpass Berinsfield SC B 45 6 2.50
Jonathan Cummings The Grapes A 44 7 2.10
Richard Bunce Chequers Charney Bassett 44 5 2.93
Steve Martin Abingdon Con Club B 44 5 2.93
C SectionTOTPLDAVG
Paul Ealey Abingdon United D 53 6 2.94
David Sapey Abingdon United D 49 6 2.72
Andrew Wood Fox Denchworth A 45 6 2.50
Charlie East The Bell Grove 45 6 2.50
Simon Saunders Harwellian A 43 7 2.05
Stephen Lambert Fox Denchworth A 42 6 2.33
Steven Taylor Fox Denchworth A 41 5 2.73
Norman Hazell Abingdon United D 41 6 2.28
Kevin Blackman Fleur De Lys 40 7 1.90
Andy Burton Wheatsheaf Didcot A 39 6 2.17
D SectionTOTPLDAVG
Alan Pocock College Oak A 48 6 2.67
Tony Barrett Abingdon Con Club A 45 7 2.14
Jamie Knight College Oak A 42 6 2.33
Jamie Smith College Oak A 39 6 2.17
Jason Major College Oak 39 6 2.17
Andy Morton Waggon and Horses A 38 5 2.53
John Taylor Eight Bells Eaton 36 6 2.00
Terry Phipps Abingdon Con Club A 36 7 1.71
T Lawlor Abingdon Con Club A 36 6 2.00
Kevin Lewis Harwellian B 35 6 1.94
E SectionTOTPLDAVG
Colin Grimes Boundary House 43 6 2.39
Neil Ford White Horse B 42 6 2.33
Jimmy Lister North Star A 40 6 2.22
Leonard Cane Boundary House 40 7 1.90
Shaun Lamble Black Horse East Hanney 36 6 2.00
Andrew Moyser FMSSC Morning Star 36 6 2.00
Mel Benfield Brewery Tap A 35 6 1.94
Terence Benfield Brewery Tap A 33 6 1.83
John Gould Red Lion Drayton B 33 6 1.83
Tim Wilde Red Lion Drayton B 32 5 2.13
F SectionTOTPLDAVG
Paul Champ Abingdon Arms B 57 6 3.17
Jonathan Hutt Brewery Tap B 45 6 2.50
Ian Northover Brewery Tap B 41 6 2.28
Tyrone Mcgill Ladygrove A 39 6 2.17
Lloyd Woddington Berinsfield SC C 38 6 2.11
Denis Mulford Abingdon Arms B 37 5 2.47
Andrew Stoter Abingdon Arms B 37 6 2.06
John Farmer Abingdon Arms A 37 7 1.76
Richard Jones Berinsfield SC C 37 6 2.06
Bryan Edwards Abingdon Arms A 36 7 1.71
G SectionTOTPLDAVG
Sam Higgs Waggon & Horses C 47 7 2.24
Nathan Hamilton Sutton Courtenay FC 44 6 2.44
Colin Bishop The Croft Bar Peachcroft 39 6 2.17
Lewis McKenna Red Lion Drayton C 37 7 1.76
Colin Fox Waggon & Horses C 37 6 2.06
Ian Kelly Sutton Courtenay FC 35 6 1.94
Keith Connelly Wheatsheaf Didcot B 35 7 1.67
Mick Christopher The Grapes B 34 5 2.27
David Norton North Star B 33 7 1.57
Kevin Higgs Waggon & Horses C 33 7 1.57