Top Doll Scores

This shows you the 10 players with the Top Dolls in each Section.

Premier SectionTOTPLDAVG
David Dix Abingdon Utd@ConClub 26 2 4.33
Ian Brook Croft Nomads 22 2 3.67
Phil Adams Abingdon Utd@ConClub 22 2 3.67
Leigh Clapton Abingdon Utd@ConClub 18 2 3.00
Barry Townsend Croft Nomads 17 2 2.83
Alan Bell Croft Nomads 17 2 2.83
Paul Barrett Abingdon Utd@ConClub 16 2 2.67
Steve Martin Bystander A 16 2 2.67
Paul Stone Croft Nomads 15 2 2.50
Bob Duff Abingdon Utd@ConClub 15 2 2.50
A SectionTOTPLDAVG
Danny Hamilton The Vine Cumnor 21 2 3.50
Paul Leach Plum Pudding 20 2 3.33
Terry Downes Plum Pudding 19 2 3.17
Phil Soden College Oak A 17 2 2.83
John Pownceby The Vine Cumnor 16 2 2.67
Matty Belcher College Oak A 15 2 2.50
Paul Kelsey College Oak A 14 2 2.33
Robert Chambers Plum Pudding 13 2 2.17
Jamie Knight College Oak A 12 2 2.00
Matt Dingle The Vine Cumnor 12 2 2.00
B SectionTOTPLDAVG
Andy Shipman Harwellian B 16 2 2.67
Mick Brown The Grapes B 16 2 2.67
Paul Ealey Abingdon RBL 16 2 2.67
Robert Glen Stanford in the Vale FC 16 2 2.67
Andy Barrett The Croft Bar 15 2 2.50
Luke Dewar The Grapes B 15 2 2.50
Steven Taylor The Fox Denchworth 15 2 2.50
Ryan Cload Harwellian B 14 2 2.33
David Sapey Abingdon RBL 14 2 2.33
Donny Towlerton Fleur de Lys A, Hagbourne 14 2 2.33
C SectionTOTPLDAVG
Shaun Gilsenen The Grapes A 13 2 2.17
Mark Newman The Prince of Wales Shippon 13 2 2.17
Steven Sodan The Grapes A 13 2 2.17
Rod Dorrian The Oak Didcot 13 2 2.17
Tony Barrett Abingdon Con Club 12 2 2.00
LL Tommy O'Sullivan Eight Bells Eaton 12 2 2.00
David Harris The Prince of Wales Shippon 11 2 1.83
Michael Neal Abingdon Con Club 11 2 1.83
Chris Wiley The Prince of Wales Shippon 11 2 1.83
Mark Austin The Bear and Ragged Staff Cumnor 11 2 1.83
D SectionTOTPLDAVG
Simon Armstrong The Queens Arms 15 2 2.50
Caroline Baker Red Lion B Drayton 15 2 2.50
Ricky Selby College Oak B 15 2 2.50
Iain McGregor The Chequers Charney 15 2 2.50
Ian Cooksley Harwellian A 14 2 2.33
Jason Greenaway Berinsfield SC B 13 2 2.17
Jamie Spearman The Midget 13 2 2.17
Roly Bunce The Chequers Charney 13 2 2.17
Ian Northover Brewery Tap 13 2 2.17
Kenny Moore Brewery Tap 12 2 2.00
E SectionTOTPLDAVG
Paul Sedwards LL RAL SC 13 2 2.17
Jim Lister North Star A Steventon 12 2 2.00
Richard Whittaker Marcham Centre A 12 2 2.00
Brian Bosley Marcham Centre A 12 2 2.00
Aiden McBeth Steventon Sports SC B 11 2 1.83
Steve Bartholomew The Lamb B Wantage 11 2 1.83
Andy Bowler Hanney RBL 11 2 1.83
Paul Matthews Marcham Centre A 10 2 1.67
Lee Hutton Marcham Centre A 10 2 1.67
Wayne Robins RAL SC 10 2 1.67
F SectionTOTPLDAVG
Andy Luker Grove RFC 16 2 2.67
Andrew Fudge LL WADS Bar 12 2 2.00
Derek Newman Bystander C 12 2 2.00
Tom MacGregor Fleur de Lys B Hagbourne 11 2 1.83
Wayne Budziszewski Fleur de Lys B Hagbourne 11 2 1.83
Derrick Brown WADS Bar 11 2 1.83
Tim Dalby Sutton Courtenay FC 10 2 1.67
Richard Wiltshire Marcham Centre B 10 2 1.67
Ben Tyler Bystander C 9 2 1.50
Daniel Boyle Marcham Centre B 9 2 1.50