Main Menu

Summer 2016 – Week 6 Results

Image00004

 

Competitions – Eights Final will be between Spread Eagle and Abingdon United B – to be played on Referendum Night 23rd June! 

THIS WEEK: Pairs Competitions this Thursday see calendar for details or check the Competition Fixture List.

NEXT WEEK : Eight’s Final! At Abingdon Conservative Club.


THE RESULTS

Dave Dix (Ab.Utd B) does it for a second week with a 6-5-5 and Brian ‘Laddie’ Moody gets in with a 15! Magnificent!

Sixers: B Moody (Steventon Sports A),B Reidy (Berinsfield SC A),D Dix (Abingdon United B),K Fisher (Plum Pudding),M Rusher (Royal Oak Didcot),M Samways (Hart Harwell A).

Blobbers: A Campbell (Abingdon RBL),C Smith (Old Anchor A),J Nichol (The Plough Long Wittenham),K Parker (The Brewery Tap B),L Clark (Berinsfield SC C),M Belcher (Crown Marcham),M Webb (Boundary House),N Beard (F.M.S.S.C Morning Star),T Fitzgibbon (Chequers Charney).

Total Over_14s
17 D Hudson 5-6-6 (Spread Eagle) – Week 2
16 D Dix 6-5-5 (Abingdon United B) – Week 6
16 D Dix 6-5-5 (Abingdon United B) – Week 5
16 J Simmons 4-6-6 (Spread Eagle) – Week 3
15 B Moody 6-5-4 (Steventon Sports A) – Week 6
14 C Brind 4-5-5 (Steventon Sports A) – Week 4
14 G Brown 4-5-5 (Spread Eagle) – Week 3
14 S Kenny 5-5-4 (Berinsfield SC) – Week 2
14 B Parker 6-5-3 (Abingdon United B) – Week 1

 

SectionHome SectionAway Home HomePoints Away AwayPoints
Premier A Plum Pudding 6 Abingdon RBL 0
Premier A Spread Eagle B 1 Tandem 5
Premier Premier Steventon Sports A 3 Spread Eagle 3
A Premier Abingdon RBL A 0 Abingdon United B 6
A A Berinsfield SC A 6 Hart Harwell A 0
B B Abingdon Con Club 2 Plum Pudding B 4
B B Abingdon United C 0 Royal Oak Didcot 6
B B Chequers Charney 4 Fleur De Lys 2
B B The Vine A 2 College Oak A 4
C C Fox Denchworth B 5 Red Lion B 1
C C Red Lion A 6 Bowyers Arms 0
C C Stanford In the Vale FC 6 Plough East Hendred 0
C C The Grapes 5 Wheatsheaf Drayton 1
D D Harwell RBL A 4 Saxton Rovers 2
D D Red Lion C 2 Eight Bells Eaton 4
D D The Bell at Grove 2 Wheatsheaf Didcot 4
D D The College Oak 4 Harwell RBL B 2
E E Abingdon Arms Wantage 6 Waggon and Horses C 0
E E North Star A 2 The Plough Long Wittenham 4
E E Queens Arms Didcot 1 F.M.S.S.C Morning Star 5
E E Spread Eagle D 4 Waggon and Horses B 2
E E Waggon and Horses A 6 Black Horse A 0
F F Boundary House A 2 The Brewery Tap B 4
F F Brewery Tap A 6 Old Anchor A 0
F F Crown Marcham 2 North Star B 4
F F Old Anchor B 3 Packhorse 3
F F RAL RecSoc 2 Boundary House 4
G G Berinsfield SC C 2 George and Dragon Upton 4

 

No comments yet.

Leave a Reply