Main Menu

Summer League: Week 1 and 2 Results

Week 1

Total Over_14s
14 Dave Hudson 4-5-5 (Spread Eagle) – Week 1

Sixers: Sam Higgs (Waggon & Horses C)

Blobbers:Britford Jeeves (RAL-RECSOC), Colin Chung (Spread Eagle C), Kelly Forsyth (Wheatsheaf Didcot B), Matty Feates (Red Lion Drayton C), Pete Gibbs (Wheatsheaf Didcot B), Phil Wilkins (Bear and Ragged Staff), Sean Paul (North Star B), Steve Quantick (Wheatsheaf Didcot B)

SectionHome SectionAway Home HomePoints Away AwayPoints
Premier Premier Abingdon UTD B 6 Spread Eagle 0
Premier A Spread Eagle B 4 Abingdon United C 2
Premier A Steventon Sports A 2 Tandem 4
A A Hart Harwell A 0 Berinsfield A 6
B B Abingdon Con Club B 6 The Grapes A 0
B B Berinsfield SC B 2 Chequers Charney Bassett 4
B B Plum Pudding B 4 SITV FC 2
B B The Vine 2 Red Lion Drayton A 4
C C Abingdon United D 6 Fleur De Lys 0
C C Bear and Ragged Staff 3 Royal Oak Didcot 3
C C Fox Denchworth B 4 Fox Denchworth A 2
C C Harwellian A 0 The Bell Grove 6
D D College Oak A 5 Abingdon Con Club A 1
D D Saxton Rovers 6 Wheatsheaf Drayton 0
D D Spread Eagle C 3 College Oak 3
D D Waggon and Horses A 3 Eight Bells Eaton 3
E E Black Horse East Hanney 2 North Star C 4
E E Brewery Tap A 6 Red Lion Drayton B 0
E E North Star A 6 Waggon & Horses B 0
E E White Horse B 2 Boundary House 4
F F Old Anchor A 1 Abingdon Arms A 5
F F Queens Arms Didcot 0 Berinsfield SC C 6
F F RAL-RECSOC 2 Brewery Tap B 4
F F Wantage Town FC 2 Ladygrove A 4
G G Red Lion Drayton C 6 North Star B 0
G G Sutton Courtenay FC 6 Black Swan Abingdon 0
G G The Croft Bar Peachcroft 4 Waggon & Horses C 2
G G The Grapes B 6 Black Horse Gozzards Ford 0
G G Wheatsheaf Didcot B 0 Plough West Hanney 6

 

Week 2

Sixers:  Dennis Cross (Spread Eagle B), edit Graham Brown (Spread Eagle)

Blobbers: Amey Lea Humphreys (Black Swan Abingdon), Ann Yates (North Star C), Arthur Carpenter (The Grapes B), Chris Judkins (Black Horse East Hanney), Hannah Donavan (Black Swan Abingdon), Jake Tuckey (Wantage Town FC), Kelvin Lewis (Wantage Town FC), Lee Pinnell (Waggon & Horses B), Malcolm Allen (Plough West Hanney), Niamh Brandon (Black Swan Abingdon), Nick Musgrove (Plough West Hanney), Nick Walsh (Waggon & Horses B), Sean McGrath (Black Swan Abingdon), Steve King (Waggon & Horses B)

SectionHome SectionAway Home HomePoints Away AwayPoints
Premier A Spread Eagle B 2 Berinsfield A 4
A Premier Abingdon United C 2 Steventon Sports A 4
A Premier Hart Harwell A 2 Spread Eagle 4
A A Tandem 2 Plum Pudding 4
B B Berinsfield SC B 4 The Grapes A 2
B B Red Lion Drayton A 4 Plum Pudding B 2
B B The Plough Long Wittenham 4 Chequers Charney Bassett 2
B B The Vine 0 Abingdon Con Club B 6
C C Abingdon United D 2 Bear and Ragged Staff 4
C C Fox Denchworth B 6 Royal Oak Didcot 0
C C Harwellian A 2 Fleur De Lys 4
C C Wheatsheaf Didcot A 1 The Bell Grove 5
D D Abingdon Con Club A 4 Wheatsheaf Drayton 2
D D College Oak A 6 Eight Bells Eaton 0
D D Saxton Rovers 4 Harwellian B 2
D D Waggon and Horses A 2 College Oak 4
E E Black Horse East Hanney 5 Boundary House 1
E E Brewery Tap A 2 FMSSC Morning Star 4
E E North Star C 0 Red Lion Drayton B 6
E E White Horse B 6 Waggon & Horses B 0
F F Abingdon Arms B 4 Ladygrove A 2
F F Queens Arms Didcot 4 Brewery Tap B 2
F F RAL-RECSOC 0 Old Anchor A 6
F F Wantage Town FC 2 Abingdon Arms A 4
G G Black Horse Gozzards Ford 4 North Star B 2
G G Red Lion Drayton C 6 Black Swan Abingdon 0
G G Sutton Courtenay FC 6 Wheatsheaf Didcot B 0
G G The Croft Bar Peachcroft 6 Plough West Hanney 0
G G The Grapes B 2 Waggon & Horses C 4

 

No comments yet.

Leave a Reply