Summer League: Week 15 Results

What a new entry in the Over 14s with Dave Dix missing a full house by only 1 doll. Magnificent 17!

Total Over_14s
17 Dave Dix 6-5-6 (Abingdon United B) – Week 15
15 Dave Dix 4-5-6 (Abingdon United B) – Week 7
15 Dave Dix 4-6-5 (Abingdon United B) – Week 3
15 Leigh Clapton 4-6-5 (Abingdon United B) – Week 3
14 Ian Brook 5-5-4 (Spread Eagle B) – Week 13
14 Dave Dix 6-5-3 (Abingdon United B) – Week 11
14 Steve Champ 4-5-5 (Abingdon RBL @Ab.Utd.FC) – Week 11
14 Janet Morton 6-3-5 (Waggon and Horses A) – Week 8
14 Dave Butler 3-5-6 (Tandem) – Week 7
14 Dave Dix 6-4-4 (Abingdon United B) – Week 5
14 David Harris 4-4-6 (Abingdon Con Club) – Week 5
14 Ian Cooksley 5-5-4 (Harwellian A) – Week 5
14 Michael Phillips 5-5-4 (Spread Eagle) – Week 3
14 Barry Parker 4-4-6 (Abingdon United B) – Week 2
14 John Simmons 6-3-5 (Spread Eagle) – Week 2
14 Dave Dix 5-5-4 (Abingdon United B) – Week 1

Sixers: Dave Dix 2x (Abingdon United B),David Hudson (Spread Eagle),Iain Morrison (Abingdon United B),Mark Rusher (Royal Oak Didcot),Paul Longford (Tandem)

Blobbers: Andy Forsyth (Wheatsheaf Didcot B),Bob Mason (North Star A),Ian Harrold (The Bell Grove),John Wilkinson (Queens Arms Didcot),Jonathan Cummings (The Grapes),Kerry Tyrell (North Star B),Matt Clamp (The Plough Long Wittenham),Melissa Beech (Wheatsheaf Didcot B),Mervyn Chadwick (Boundary House),Mick Malin (Red Lion Drayton B),Nick Moore (RAL Sec Soc),Steve Flyn (Waggon and Horses B)

Premier/A Section – Abingdon United B 6 – Plum Pudding 0; Spread Eagle 6 – Hart Harwell A 0; Tandem 4 – Steventon Sports A 2; Abingdon Con Club 4 – Spread Eagle B 2; Plum Pudding B 2 – College Oak A 4; 

B Section – Abingdon RBL @Ab.Utd.FC 2 – Chequers Charney 4; Fox Denchworth A 2 – Red Lion Drayton A 4; Royal Oak Didcot 3 – Fox Denchworth B 3; SITV FC 2 – Abingdon United C 4; v

C Section – Brewery Tap A 2 – The Grapes 4; Fleur De Lys 4 – Plough East Hendred 2; Red Lion Drayton B 0 – Abingdon Arms Wantage 6; Spread Eagle D 2 – Abingdon Con Club A 4; The Bell Grove 2 – Eight Bells Eaton 4;  

D Section – Bear and Ragged Staff 3 – The Plough Long Wittenham 3; Berinsfield SC C 6 – FMSSC Morning Star 0; Harwellian A 4 – North Star A 2; Waggon and Horses B 2 – Wheatsheaf Didcot A 4; White Horse A 4 – Bowyer Arms 2; 

E Section – Black Horse East Hanney 5 – Brewery Tap B 1; Boundary House A 0 – Waggon and Horses A 6; Saxton Rovers 4 – Boundary House 2; Wheatsheaf Drayton 4 – Harwellian B 2; 

F Section – College Oak 2 – Old Anchor A 4; North Star B 4 – Ladygrove A 2; Wheatsheaf Didcot B 2 – Queens Arms Didcot 4; White Horse B 6 – RAL Sec Soc 0;

 

No comments yet.

Leave a Reply

Help-Desk