Main Menu

Summer 2016 – Week 10 Results

Competitions:- Singles gave us the semi-finalists.

This week : Fours competitions at Abingdon United and Spread Eagle – see calendar for details.


THE RESULTS

Three players with sixes this week and no change to the over 14s table.

Sixers:  B Adams (Tandem),D Cross (Spread Eagle B),S Wilson (Berinsfield SC A).

Total Over_14s
17 D Dix 6-5-6 (Abingdon United B) – Week 8
17 D Hudson 5-6-6 (Spread Eagle) – Week 2
16 D Dix 6-5-5 (Abingdon United B) – Week 6
16 D Dix 6-5-5 (Abingdon United B) – Week 5
16 J Simmons 4-6-6 (Spread Eagle) – Week 3
15 B Moody 6-5-4 (Steventon Sports A) – Week 6
14 D Bradshaw 5-4-5 (Hart Harwell A) – Week 8
14 S Wilson 6-5-3 (Berinsfield SC A) – Week 7
14 C Brind 4-5-5 (Steventon Sports A) – Week 4
14 G Brown 4-5-5 (Spread Eagle) – Week 3
14 S Kenny 5-5-4 (Berinsfield SC) – Week 2
14 B Parker 6-5-3 (Abingdon United B) – Week 1

Blobbers:B Cowley (Boundary House A),F Moon (Waggon and Horses C),J Taylor (Red Lion C),L Rollinson (Crown Marcham),M Allen (Black Horse B),M Jones (Berinsfield SC A),T Wells (The Bell at Grove).

SectionHome SectionAway Home HomePoints Away AwayPoints
Premier A Abingdon United B 6 Tandem 0
Premier A Plum Pudding 3 Berinsfield SC A 3
Premier A Spread Eagle 6 Abingdon RBL 0
A Premier Abingdon RBL A 2 Spread Eagle B 4
B B Berinsfield SC 2 Plum Pudding B 4
B B Chequers Charney 4 Royal Oak Didcot 2
B B Fleur De Lys 1 College Oak A 5
B B The Vine A 0 Abingdon United C 6
C C Bowyers Arms 0 Plough East Hendred 6
C C Fox Denchworth A 1 The Grapes 5
C C Red Lion A 4 Red Lion B 2
C C Stanford In the Vale FC 6 Fox Denchworth B 0
D D Eight Bells Eaton 4 Wheatsheaf Didcot 2
D D Red Lion C 1 Saxton Rovers 5
D D The Bell at Grove 6 Harwell RBL A 0
D D The College Oak 4 Bear & Ragged Staff 2
E E Black Horse A 2 The Plough Long Wittenham 4
E E F.M.S.S.C Morning Star 0 Waggon and Horses B 6
E E North Star A 2 Abingdon Arms Wantage 4
E E Queens Arms Didcot 2 Spread Eagle D 4
E E Waggon and Horses A 6 Waggon and Horses C 0
F F Boundary House A 4 Crown Marcham 2
F F Old Anchor B 3 Old Anchor A 3
F F Packhorse 4 Boundary House 2
F F RAL RecSoc 0 Brewery Tap A 6
G G George and Dragon Upton 6 Berinsfield SC C 0
G G The Plough Appleton 6 Black Horse B 0
 

No comments yet.

Leave a Reply