Summer League: Week 12 Results

Competition News : Red Drive competition will see the 3s of  Spread Eagle in the final with Abingdon Utd B (A) team. 

THIS WEEK: Captain’s & Secretaries at Steventon Sports Club on Thursday.


No change the over 14s this week although unlucky for some as Dave Butler 5-4-4 (Tandem) and Dave Dix 6-3-4 (Abingdon United B) missed by 1 doll. 

Sixers: Dave Dix (Abingdon United B),David Mott (Spread Eagle),Jim Morris (Red Lion Drayton A).

Blobbers: Daniel Smith (Berinsfield SC C),Donald Southey (Boundary House),Duncan Shearer (Crown Marcham),Jackie Osborne (Bear and Ragged Staff),Jake Tuckey (Wantage Town FC),James Shipman (Plum Pudding B),Jenny Bosley (Harwellian B),Joy Brinkley (RAL Sec Soc),Kay Belcher (Brewery Tap B),Ken Broderick (Wantage Town FC),Lorley Chadwick (Boundary House),Malc Reed (George and Dragon Upton),Marcus Webb (Boundary House),Toni Cooper (Wantage Town FC).

Premier/A Section – Spread Eagle B 3 – Tandem 3;Abingdon Con Club 2 – Spread Eagle 4;College Oak A 2 – Plum Pudding 4;Hart Harwell A 0 – Abingdon United B 6;Plum Pudding B 1 – Steventon Sports A 5;

B Section – Abingdon United C 6 – Abingdon RBL @Ab.Utd.FC 0;Berinsfield SC B 0 – Red Lion Drayton A 6;Fox Denchworth B 2 – Chequers Charney 4;Royal Oak Didcot 0 – Fox Denchworth A 6;The Vine Cumnor 3 – SITV FC 3;

C Section – Abingdon Arms Wantage 2 – Abingdon Con Club A 4;Eight Bells Eaton 0 – The Grapes 6;Plough East Hendred 4 – Brewery Tap A 2;Red Lion Drayton B 4 – Fleur De Lys 2;The Bell Grove 2 – Spread Eagle D 4;

D Section – Bowyer Arms 2 – The Plough Long Wittenham 4;FMSSC Morning Star 2 – Bear and Ragged Staff 4;Harwellian A 5 – Berinsfield SC C 1;North Star A 3 – Wheatsheaf Didcot A 3;White Horse A 0 – Waggon and Horses B 6;

E Section – Boundary House A 3 – Wheatsheaf Drayton 3;Brewery Tap B 0 – Saxton Rovers 0 (No card entered);Crown Marcham 3 – Black Horse East Hanney 3;George and Dragon Upton 4 – Harwellian B 2;Waggon and Horses A 6 – Boundary House 0;

F Section – Ladygrove A 4 – RAL Sec Soc 2;Queens Arms Didcot 4 – Old Anchor A 2;The Plough A West Hanney 2 – White Horse B 4;Wantage Town FC 0 – College Oak 6;Wheatsheaf Didcot B 0 – North Star B 6;

 

No comments yet.

Leave a Reply

Help-Desk